ОУ "АНТОН СТРАШИМИРОВ" - ВАРНА
ПОЛУЧЕНИ НАГРАДИ
през учебната 2003/2004 година
 

ДЕСЕТИ НАЦИОНАЛЕН ДЕТСКИ ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС ВАРНА *2004

* І награда - Народен хор при ОУ “Антон Страшимиров“ – Варна с диригент Павлинка Тодорова
* І награда – Детски народен оркестър “Варненчета” с диригент Симеон Симеонов
* І награда – Представителен народен оркестър при ОУ “Антон Страшимиров “ – Варна с диригент Николай Докторов
* І награда – Детски фолклорен ансамбъл “Варненчета” с диригенти Павлинка Тодорова и Симеон Симеонов
* І награда – Представителен фолклорен ансамбъл при ОУ “Антон Страшимиров” – Варна с диригенти Павлинка Тодорова и Николай Докторов

Специалност “Народно пеене”
Преподавател Павлинка Тодорова

* І награда – Мария Мирославова Петкова – VІІв клас
Специална награда
за отлично изпълнение на песни на народната певица
Соня Кънчева
* Жасмина Светославова Живкова – Vв клас
* Катя Валериева Колева – Vв клас

Специалност “Кавал”
Преподавател Николай Докторов

* І награда - Живко Славчев Василев – VІв клас
* ІІ награда – Светослав Живков Василев – VІІв клас
* ІІІ награда – Румен Божидаров Костадинов – VІІв клас
* ІІ награда – дует Кавали – Светослав Живков Василев - VІІ в клас и Румен Божидаров Костадинов – VІІв клас

Специалност “Гайда”
Преподавател Диньо Маринов

* І награда – Тома Асенов Томов - Vв клас
* ІІ награда – Станимир Иванов Иванов – Vв клас
* ІІІ награда – Пламен Любомиров Тинчев – Vв клас

Специалност “Гъдулка”
Преподавател Симеон Симеонов

* І награда – Ралица Ангелова Ангелова – VІв клас
* ІІ награда – Велина Иванова Иванова – VІв клас
* ІІ награда – Христо Константинов Методиев – Vв клас

Специалност “Тамбура”
Преподавател Даниела Инджова

* ІІ награда – Мартин Дяков Костадинов – VІІв клас
* І награда – дуо Тамбури - Християна Владимирова Николова – ІVв клас и Мануела Владимирова Николова - ІV в клас

ІV НАЦИОНАЛЕН ФОЛКЛОРЕН КОНКУРС
“ОРФЕЕВО ИЗВОРЧЕ” – ГР. СОФИЯ

* ІІ награда – Румен Божидаров Костадинов – VІІв клас -
специалност “Кавал” с преподавател Николай Докторов
* ІІ награда – Димитър Георгиев Желязков – VІІв клас
специалност “Гайда” с преподаваотел Диньо Маринов
* ІІІ награда – Явор Иванов Добрев - VІІв клас
специалност “Гайда” с преподаваотел Диньо Маринов
* Поощрителна награда – Жасмина Светославова Живкова – Vв клас
Специалност “Народно пеене” с преподавател Павлинка Тодорова
* Поощрителна награда – Даниела Тодорова Петкова – VІв клас
Специалност “Народно пеене” с преподавател Росица Малчева
* ІІІ награда – Представителен оркестър при ОУ “Антон Страшимиров “ – Варна с диригент НиколайДокторов

ІV НАЦИОНАЛЕН РАДИО КОНКУРС “РАНО В НЕДЕЛЯ”
НА Г-ЖА ОЛГА САГАЕВА – ПРОГРАМА “ХОРИЗОНТ” БНР

* І награда – Даниела Тодорова Петкова – VІв клас специалност “Народно пеене” с преподавател Росица Малчева